2014-02-07

210 dni pozostało


Dziś rano dostałam wiadomość na skrzynkę z jakiegoś portalu ślubnego, gdzie kiedyś czegoś szukałam, że do ślubu pozostało 210 dni.


Co powinno być już załatwione, a co jest? Czy 210 dni to dużo czy mało?
Wszystko zależy dla kogo. Ślub i wesele można zorganizować w 3 miesiące jak i w 2 lata. Zależy od naszych potrzeb, możliwości i tego czego pragniemy i oczekujemy.Moim zdaniem największy problem to znaleźć odpowiednia salę na wesele i zespół. Pozostałe elementy jesteśmy w stanie niezależnie od czasu załatwić dość szybko.
Oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że przecież obecnie kupno suknie ślubnej to około 6 miesięcy i wcale nie tak szybko idzie. Tylko nie każdy szuka sukni w salonie i nie każdy salon potrzebuje 6 miesięcy na jej uszycie i dostarczenie.
Przede mną jeszcze jedna sprawa, z która nie mogę za długo zwlekać - nauki przedmałżeńskie. W normalnym trybie trwają od 1 do 1,5 miesiąca. Można zrobić również wersję bardzo obecnie popularna weekendowa gdzie ilość spotkań ogranicza się do 2-3 dni. Obecnie jestem na etapie szukania gdzie odbyć takie własnie skrócone nauki. Aby idąc do księdza załatwiać już formalności mieć ten dokument (choć obstawiam, ze bez problemu można go donieść przed ślubem).
W naszym przypadku Pan Młody już ma odbyty kurs dawno temu, ja natomiast nie miałam okazji ani potrzeby więc konieczne będzie wybranie się teraz. Problemem jest czas. W weekendy studia w tygodniu praca, ciężko zgrać się z datami podawanym przez duszpasterstwa, a nauki należy odbyć w całości bez nieobecności.

Wracając jednak do czasu. Wydaje mi się, że na spokojnie ze wszystkim zdążymy. Na razie zbieram pomysły, inspiracji i wybieram to co mi osobiście się podoba.


Sala na zielono. Zdjęcia pochodzą z internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...