Wybrana suknia ślubna


Ja na swój ślub wybrałam suknię polskiej firmy Gala. Model Fanny
z pięknym bolerkiem z pasującej koronki. 


Do tego prosty welon bez ozdób.

Dodatkowo tylko wymieniłam ozdobę na pasku - otrzymałam czysty biały pas (niestety okazał się być źle wykrojony - pamiętajcie jak pas ma iść na łączenie tali z suknią nie może być krojony z prostego kawałka materiału tylko z koła  - więc odstawał, nie układał się i bardzo mnie złościł mimo, że goście się niem zachwycali), który został przeze mnie obszyty zielonymi kształtami i białymi perłowymi koralikami.


Do kompletu były kolczyki, które na dniach pokażę i ozdoba do włosów.

Sukienka była piękna koronka prześliczna, choć okazało się, że jest bardzo delikatna i mega łatwo się pruje. Jednak nie było to jakimś wielkim problemem. 

Oczywiście nie mam tak wymarzonej figury, jak modelka na zdjęciach, w biuście mam około 100 cm więc model musiał być troszkę większy. Mimo zapewnień Pań z salonu, że sukienka nie opadnie bo jest tak mocno sznurowana żałowałam, że nie kazałam doszyć jej koronkowych ramiączek. Bo niestety mimo bardzo wysoko zabudowanego gorsetu i wielokrotnego sznurowania (aż suknie okazała się być na mnie za duża o dobre kilka cm) już przed mszą ciężki biust opadł i nie do końca wyglądało to jak jak bym chciała. 
Bolerko trochę ratowało sytuację. 
Sukienka była wygodna, świetnie nadawała się do zabawy i tańca. Koronka prezentowała się bardzo uroczo (i równie uroczo brudziła przy najmniejszym dotyku, wystające części koronki brudziły się bardzo), długość miałam idealnie dopasowaną przez co nie było problemów z poruszaniem się, wszelkie działania inne jak korzystanie z toalety też było bezproblemowe. 

Fason polecam, firmę Gala jako producenta również, bo ma naprawdę urocze wzory. Jedyne co bym zmieniła dziś to dołożyła ramiączka, czuła bym się wtedy pewniej i swobodniej. 
Jednak przy moim rozmiarze wszelkie sukienki bez ramiączek nie są wskazane. 

Za kilka dni postaram się pokazać zdjęcia jak to wyglądało tak na prawdę.

Najważniejsze, że  pomysł na biało zielony ślub i wesele udało się zatrzymać i wszystko pięknie zagrało.


Co było dla mnie ważne?
aby suknie była śnieżnobiała - pasować dzięki temu mogła do zieleni,
aby nie miała trenu,
aby występowała na niej koronka
aby gorset zaczynał się wysoko
aby nie była zbyt szeroka jak princesski tylko jako nie szerokie A.

Te rzeczy udało się spełnić. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...